Responsabilități în Comunicare pentru Tineret

il y a 4 semaines

Lieusaint, Île-de-France MyDigitalSchool Temps plein

MyDigitalSchool caută un Responsabil de Comunicare în sistem de alternanță pentru a sprijini o agenție de servicii publice de ocupare a forței de muncă.

Oportunitate de Formare și Angajare

Veți beneficia de un program de formare pe o durată de 12 luni, în cadrul unui contract de ucenicie.

Despre Companie

O agenție de servicii publice este în căutarea unui ucenic pentru anul academic în curs.

Responsabilități
  • Contribuția la dezvoltarea de noi instrumente de comunicare (broșuri, articole promoționale, rapoarte, bannere...)
  • Gestionarea platformelor de social media
  • Crearea de conținut captivant pentru rețelele sociale
  • Organizarea de evenimente interne și externe
  • Implicarea în diverse activități departamentale
Competențe Necesare
  • Cunoștințe excelente în utilizarea instrumentelor de design grafic și platformelor web
  • Expertiză în gestionarea rețelelor sociale
  • Capacitatea de a crea conținut atrăgător
  • Aptitudini puternice de scriere și design grafic
  • Capacitatea de a sintetiza informații
  • Spirit de echipă și capacitate de a lucra autonom
Cerințe
  • Diplomă de licență sau mai mare
  • Evaluarea candidaturii se va face după trimiterea aplicației

  • Lieusaint, Île-de-France MyDigitalSchool Temps plein

    MyDigitalSchool caută un Ofițer de Comunicare în regim de alternanță pentru a colabora cu o companie parteneră.Oportunitate de Formare și AngajareVei beneficia de un program de formare pe parcursul a 12 luni, în cadrul unui contract de ucenicie.Despre CompanieO agenție de servicii publice de ocupare a forței de muncă este în căutarea unui ucenic...

    MyDigitalSchool caută un Ofițer de Comunicare în regim de alternanță pentru a colabora cu o companie partener.OPORTUNITATE DE ÎNVĂȚARE ȘI MUNCĂVeți beneficia de un contract de ucenicie pe o perioadă de 12 luni.DESPRE COMPANIEO agenție de servicii publice de ocupare a forței de muncă este în căutarea unui ucenic pentru anul academic...